Przejdź do treści

Pytania i odpowiedzi – Rowerowa Częstochowa

Z którego miejsca wyrusza pielgrzymka?

Są trzy miejsca, w których można dołączyć do pielgrzymki:
– 01.09.2023r. o godz. 15:00 Wawel (ul. Bernardyńska)
– 01.09.2023r. o godz. 16:00 Zielonki (przed Kościołem)
– 02.09.2023r. o godz. 8:00 wyjazd z miejsca noclegu; o godzinie 8:30 ze Smolenia (pod zamkiem)
Dodatkowo może się zebrać grupa, która z Mistrzejowic (ok. 15:00) wyruszy w stronę Zielonek. Jeżeli miejscem początkowym pielgrzymki są Domaniewice lub Smoleń, należy dotrzeć na miejsce o wyznaczonej godzinie we własnym zakresie. Druga możliwość przewiduje dotarcie do Wolbromia busem podmiejskim, a stamtąd transport samochodem pielgrzymkowym na miejsce spotkania.

Jaki jest koszt pielgrzymki?

Organizując pielgrzymkę ponosimy koszty. Obok transportu powrotnego oraz noclegu z piątku na sobotę mamy także wiele kosztów przybocznych (paliwo do samochodu przewożącego rowery, samochodu przewożącego bagaże,zabezpieczenie medyczne oraz sprzęt potrzebny do ewentualnych napraw usterek rowerowych). Dlatego nie wszystkie koszty mogą być dokładnie podane. Przybliżona wysokość opłaty uczestnictwa w pielgrzymce, jednej osoby przedstawiona jest na stronie przy zapisach. Bardzo prosimy, aby każdy pielgrzym odpowiedzialnie uczestniczył w pokryciu ponoszonych kosztów. Równocześnie prosimy o informacje jeżeli trudności finansowe miałyby być powodem rezygnacji z uczestnictwa w pielgrzymce. Wspólnymi siłami i z pomocą Boża znajdziemy rozwiązanie.

Gdzie można oddać swój bagaż na nocleg?

Planowana jest możliwość oddawania bagaży w trzech miejscach:
– 14:30-15:00 pod Wawelem (ul. Bernardyńska)
– do godz. 15:00 w Mistrzejowicach
– do godz. 16:00 w Zielonkach

Czy można oddać rower w piątek, jeśli się dołącza dopiero w sobotę do pielgrzymki?

Razem z bagażami można także oddać rower. Będzie on transportowany do noclegu.

Gdzie można odbierać swoje bagaże i rower po pielgrzymce?

Bagaże i rower można odbierać w trzech miejscach:
– w Częstochowie
– w Mistrzejowicach
– w Zielonkach
Termin odbioru bagażu: najlepiej w sobotę, po powrocie z Częstochowy, ewentualnie po osobistym umówieniu się w miarę możliwości.

Czy jest organizowany nocleg w Częstochowie lub powrót w niedzielę?

W ramach pielgrzymki organizujemy jedynie wspólny powrót w sobotę. Osoby, które chcą korzystać z innego transportu lub chcą pozostać na noc w Częstochowie muszą organizować się we własnym zakresie. Jednak chętnie pomożemy w razie trudności. Zakończeniem pielgrzymki jest Msza Święta zaplanowana na godzinę 18:30.