Przejdź do treści

Pomysł – Rowerowa Częstochowa

Historia

Kiedy dojechaliśmy do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie obudziło się pragnienie, wyruszenia na kolejną pielgrzymkę rowerową. Oczywistym jej celem miało być spotkanie z Matka Boża na Jasnej Górze. Pragnienie to zbiegło się z zaproszeniem na ogólnopolską pielgrzymkę Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej (ZHR). Mimo wielu trudności udało się zorganizować to przedsięwzięcie i 9 września 2022 roku wyruszyliśmy w drogę, aby następnego dnia spotkać się Maryją. Chociaż deszcz nas nie oszczędził, mokre i zimne ubrania nie ułatwiały poruszania się na rowerze, nie ostudziło to pragnienia, aby kolejny raz wybrać się na drogę do Częstochowy.

Charakterystyka

Nasza grupa jest małą wspólnotą, w ramach której każdy dba o swojego brata i siostrę. Jedziemy jedną grupą, malowniczą trasą szlaku Orlich Gniazd. Nocleg w okolicach Smolenia może mieć dwojaki charakter – pod namiotem lub w agroturystyce. Dojeżdżając do Częstochowy wspólnie witamy się z Matką Bożą, a po chwili odpoczynku uczestniczymy we Mszy Świętej. Powrót do domów jest uzależniony od indywidualnych potrzeb pielgrzymów. Istnieje możliwość powrotu do Krakowa autokarem lub pozostania na kolejny dzień na Jasnej Górze, uprzednio zapewniając sobie nocleg i powrót następnego dnia.

Dalsze perspektywy

Na chwilę obecną staramy się rozpowszechnić tę formę wspólnego spędzania czasu, wspólnej modlitwy wśród rodzin, młodzieży i dzieci. Zależy nam, aby wszyscy chętni aktywnie włączali się w organizację tej pielgrzymki. Na wszystkie pomysły jesteśmy szczerze otwarci. A co dalej? Pan Bóg i czas pokażą…